Pradinukai renkasi uniformą

Būkite aktyvūs. Išsakykite savo nuomonę. Rašykite pasiūlymus. Komentarai yra anonimiški. Atsiliepimai, kurie yra įžeidžiantys, žeminantys, naudojami keiksmažodžiai – nebus publikuojami.

Comments: 9
  • #9

    Mama (Wednesday, 27 April 2016 09:01)

    Uniformos reikalingos-puoš vaikus kiekvieną dieną ir ypač renginių metu. Patiko mergaitės uniforma su mėlynu švarkeliu ir mėlynu sarafanu. Tik, manau, mūsų mokyklos mokiniams labiau tiktų žalia (bundančio pavasario) spalva.

  • #8

    Mamytė (Wednesday, 27 April 2016 00:49)

    Aš UŽ uniformas! Labai gražu, tvarkinga ir vieninga! Kokybė visada kainuoja! Jei vaikui perkame kokybiškesnį drabužėlį, paprastai už jį atitinkamai ir sumokame.

  • #7

    Sandra (Sunday, 24 April 2016 06:54)

    Uniformos labai papuoš musu vaikus . Gražiausiai žiurisi tamsiai mėlynos spalvos švarkai su emblemom.

  • #6

    X (Sunday, 24 April 2016 04:38)

    Nereikia. Jei mokiniai su uniformom tai ir mokytojai turetu buti su uniformom!

  • #5

    Kaina? (Sunday, 24 April 2016 04:30)

    Tai kokios jų kainos?

  • #4

    petriukas (Friday, 22 April 2016 10:52)

    pritariu onutei

  • #3

    onute (Thursday, 21 April 2016 10:58)

    as manau, kad butu grazu ,jei visa mokykla butu su oniformomis :)

  • #2

    Kaina? (Thursday, 21 April 2016 08:55)

    Kokios jų kainos?

  • #1

    Saulė (Thursday, 21 April 2016 08:46)

    Ar jos iš vis reikalingos?

2016 balandžio mėn. 8 dieną Veliuonoje vyko etnokultūrinis renginys ,,Gandrinės“. Šiame renginyje šoko mūsų mokyklos pradinių klasių mokinių kolektyvo ,,Dubysėlė“ šokėjai, vadovaujami mokytojos Dalės Vasiliauskienės.

O ketvirtos klasės mokinės: Samanta, Deimantė, Simona ir Eva ,,Gandrinėms“ piešė paukščius. Renginio organizatoriai už gražius piešinius mergaitėms įteikė padėkos raštus ir dovanėles.

 

                                                                                                                            Mokytoja  Dalia Nekriošienė          

Konkursas ,,Taika - tai..."

Seredžiaus pradinukai dalyvauja Vytauto Didžiojo karo muziejaus organizuojamame konkurse ,,Taika - tai..."

Darbeliai publikuojami Vytauto Didžiojo karo muziejaus Facebook paskyroje. Balsuokite spausdami "PATINKA". Nugalėtojai paaiškės po kovo 11-osios šventės!

Prašome prisijungti prie savo Facebook paskyros ir balsuoti už savo ir draugų darbus. Seredžiaus vaikų darbai prasideda nuo čia:

https://www.facebook.com/vytautodidziojo.karomuziejus

Konkursas „Mano svajonių puodelis" 

Seredžiaus pradinukai dalyvauja Vilniaus etninės kultūros centro ir Etno arbata vykdomame vaikų piešinių konkurse „Mano svajonių puodelis“. Darbeliai publikuojami Vilniaus etninės kultūros centro Facebook paskyroje, kur visi norintys gali džiaugtis vaikų darbais ir balsuoti už labiausiai patikusius. Daugiausia „Patinka“ („Like“) surinkę piešiniai bus apdovanoti – laukia kvapnios ir skanios dovanos, kuriomis rūpinasi Etno arbata. 

Prašome prisijungti prie savo Facebook paskyros ir balsuoti už savo draugų darbus. Balsavimas vyksta iki vasario 26 d. 23:59 val. Laimėtojai bus skelbiami kovo 1 d. Seredžiaus vaikų piešiniai prasideda nuo čia:

 https://www.facebook.com/VilniausEtninesKulturosCentras

AŠ PRISIMENU, KODĖL JAU 25 METUS ESAME LAISVI

Kalėdinės eglutės šventė

Projektas 3 klasėje „Adventas, vaikas ir knyga“

Ir vėl peržengėme niūriojo gruodžio slenkstį ir pasveikinome vienas kitą su žiemos pradžia. Prasidėjo pats tamsiausias metų mėnuo. Saulutė tik retai bepasirodo, vis mažiau mus džiugindama savo šviesos spindulėliais...  Tačiau prasideda ir keistas svajonių, laukimo ir kalėdinės mistikos kupinas metas. Laukiame didžiausios, gražiausios metų šventės, saulės grįžimo, meto, kai šviesa užlies mūsų stebuklų ištroškusias širdeles... Kaip tik šiuo laikotarpiu norisi pasidalyti dėmesiu kitiems, prasmingu laukimu, pabūti drauge ir tamsias dienas užpildyti buvimo kartu prie šilto židiniu su savo brangiausiais žmonėmis džiaugsmu.  

Labai apsidžiaugėme, kai Tito Vakario mama Rūta pasiūlė įgyvendinti savo gražius sumanymus bei idėjas ir mums visiems padėti pajusti didžiosios metų šventės laukimo džiaugsmą.

Darbuotis Titas su mama pradėjo jau rudens atostogų metu, o vieną niūrų rytą, įžengę į klasę, radome staigmeną – prie lentos puikavosi Advento kalendorius ir nuostabi puokštė su keturias laukimo savaites simbolizuojančiomis žvakėmis.

Kadangi tėvų susirinkimo  metu nutarėme paskatinti  vaikus skaityti  įvairias vaikiškas knygeles, prieššventinis laikotarpis pasirodė    tam pats tinkamiausias metas. Tai laikas, kai nėra nieko džiaugsmingesnio kaip pasinerti į nuostabios pasakos pasaulį ir atsipalaiduoti su karštos kakavos puodeliu.

Su Šv. Andriejaus diena prasidėjo ypatingas metas. Uždegėme pirmąją Advento savaitę simbolizuojančią žvakę mūsų klasės puošmena tapusioje  puokštėje. Klasė prisipildė jaukumo ir šventinės nuotaikos. Su džiaugsmingu nerimu  laukėme paskutinės pamokos - turėjo ateiti Tito mama, kuri žadėjo paskaityti vaikams pasaką. Pamoka trečiokams buvo tarsi šventė. Jie išgirdo nuostabią, originaliais, pačios mamos piešiniais iliustruotą V. Žilinskaitės pasaką „Snaigė, kuri neištirpo“. Visi mokiniai gavo dovanų mamos Rūtos rankų darbo kalėdinį žaisliuką eglutei – žvaigždę.  O svarbiausia, seniai besmegeniai - šokoladiniai, skrybėlėti, gražūs!..  Juos vaikai turės pelnyti. Už dešimt perskaitytų pasirinktos knygelės puslapių kiekvienas trečiokas gaus lipduką, kuriuo „aprengs“ savo besmegenį. Tik šiltai apsirėdęs skrybėliuotis galės keliauti pas vaikutį į namus. Trečiokai labai stengiasi, pagal savo gebėjimus skaito, lankosi bibliotekoje, puošia savuosius besmegenius.

Vaikams patinka atidaryti Advento kalendoriaus dureles, nes už jų puikuojasi paslaptingas saldainis. Kasdien vis kitas trečiokas išima saldainį, išklauso draugų palinkėjimus, o tada... stebuklingąjį suvalgo, kad linkėjimai išsipildytų.

Kai prasidėjo antroji advento savaitė, uždegėme antrąją žvakę ir sulaukėme dar vienos Tito mamos staigmenos. Mus aplankė jos vaikystės laikų senelė - su akiniais, prijuoste, skarele, kepanti vaikams meduolius ir skaitanti nuostabią pasakėčią.

Mokiniai vis aktyviau skaito, atranda vis daugiau įdomių knygelių... Trečiokai vis dažniau pertraukų metu kalba apie perskaitytas istorijas,  dalinasi savo įspūdžiais bei buriasi kartu vieni kitiems dovanodami po savosios pasakos dalelę bei gerą nuotaiką. Tai labai džiugina mokytoją, o  seniai besmegeniai šypsosi – smagu bus patekti į skaitančio bei mylinčio vaiko namus.

Visą savaitę vaikai daug skaitė, puošė savuosius senius besmegenius ir nekantriai laukė sekančio pirmadienio.

Pagaliau uždegėme trečiąją žvakę... Tačiau tai, ką patyrėme, pranoko lūkesčius.

Pamokėlės pradžioje Tito mama Rūta pasiūlė pabėgioti mokyklos kieme. Vaikai mielai sutiko. Staiga bedūkdami klasės lange išvydo...  švytintį,  mojuojantį ir sugrįžti kviečiantį... klouną! Greitai sugužėję vidun, pasisveikino ir susipažino su tikrų tikriausiu klounu Ugniumi Raudonnosiu. Svečias visiems padovanojo po minkštą raudoną nosį, taip dar labiau pradžiugindamas vaikus. Trečiokai žaidė įvairius nuotaikingus žaidimus, dėmesingai klausėsi įdomių ir pamokančių pasakų. Kad neprarastų  linksmumo, visi skanavo grybukų „linksmučių“, o kad būtų protingi, vėliau raudonnosiai klouniukai  galės suvalgyti po didžiojo Ugniaus dovanotą pieštuką, pilną išminties suteikiančių saldainiukų.

Nuoširdžiai dėkojame viešniai už nuostabias akimirkas, praskaidrinusias niūrias, tamsias dienas. Be galo džiugu, kai mokinių tėvai padeda didžiosios metų šventės šviesa užlieti stebuklų ištroškusias vaikų širdeles. Ponios Rūtos darbų, pasakų ir personažų dėka trečioje klasėje tvyro mistiškas laukimo džiaugsmas...

 

3 klasės mokiniai ir mokytoja Jūratė

Projektas „Augu ir stiprėju“

Įgyvendinant  projektą, finansuojamą iš Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės rėmimo programos lėšų, nuveikta nemažai darbų! Projekto veiklos vyko š. m. rugsėjo-lapkričio mėn. (ir dar tebevyksta). Veiksmo netrūko – vyko susitikimai, sporto užsiėmimai, sveikatinimo pamokėlės, konkursai, išvykos, mankštos ir kt.

  Šio projekto tikslas – suteikti mokiniams žinių apie fizinio aktyvumo naudą, sudaryti galimybę būti fiziškai aktyviems įvairiose įdomiose veiklose. Veikloms vadovavo projekto koordinatorė socialinė pedagogė Laima Bakšenskienė ir Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos specialistė Roberta Armanavičiūtė.  Pradinių klasių mokiniai sužinojo daug naujų dalykų apie asmens higieną, sveiką mitybą, dienos režimą, mankštos naudą, dalyvavo akcijoje „Linksmieji dantukai“, susitiko su odontologe. Veiklos buvo atliekamos noriai gal dėl to, kad buvo spalvingos, įdomios ir patrauklios. Aktyviausi projekto dalyviai apsilankė Kaune esančiame „Uno parke“.

 Iš projekto lėšų buvo įsigyta kanceliarinių prekių, sportinio inventoriaus (gimnastikos kilimėlių, stalo bei lauko teniso rakečių, bagmentono rakečių ir kt.). Dalyvavimas projekte buvo naudingas!

Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos-daugiafunkcio centro

Socialinė pedagogė Laima Bakšenskienė

Rudens gėrybių kilimas

Ant pievelės šalia Seredžiaus Stasio Šimkaus mokyklos – daugiafunkcio centro demonstruojamas mokinių „išaustas“ kilimas iš įvairiausių rudens gėrybių. Devynių metrų skersmens kilimas sudėtas iš kukurūzų, cukinijų, kankorėžių,  šermukšnio uogų, obuolių ir saulėgrąžų. Kilimą ,,išaudė“ mokyklos pradinių klasių mokiniai kartu su savo mokytojais.

Kilimo ,,audimui“ visi ruošėsi dvi savaites: vaikai rinko ir rūšiavo medžiagas, o mokytojai  braižė eskizą, derino spalvas ir prašė mokinių tėvelių prisidėti -  atvežti į mokyklą atliekamo rudens derliaus.                                                   

Tą nuostabią dieną organizatoriai jau turėjo: septyniolika  maišų obuolių, šešis maišus kankorėžių, po du maišus cukinijų, kukurūzų burbuolių ir dar visokių daržovių. Tradiciškai mokiniai pagamino rudeninių eksponatų,  bet labiausiai visiems  patiko dėlioti, kurti žemės meną. Pavyko ,,išausti“ neįtikėtino grožio kilimą. Spalvingoje kompozicijoje susiderino raudonšoniai, geltoni ir žali  obuoliai, kukurūzai, kankorėžiai, ryškiaspalviai moliūgai ir žalios cukinijos, šermukšnio uogos bei rudeninės gėlės.                                                                                                                                                 

Po kelių valandų darbas buvo baigtas. Linksmi ir laimingi vaikai su savo mokytojais fotografavosi  prie savo  kūrinio. Sugužėjo daug mokinių tėvelių, praeivių ir visi gėrėjosi nuostabiu darbu.

                                                                                   Mokytoja Dalia Nekriošienė

                                2014/2015 m. m.

Balandžio 20 – 24 dienos mokykloje buvo pavadintos etninės kultūros savaite „Regiono tapatybės ženklai kalboje, buityje, papročiuose“. Vyresniųjų klasių mokiniai šią savaitę ypač daug dėmesio skyrė seniesiems mūsų krašto papročiams, tačiau nuo jų stengėsi neatsilikti ir mažieji. Pradinių klasių mokiniai sekė pasakas, skaitė padavimus, mokėsi patarlių, minė mįsles. Susipažino su Jurginių papročiais, dainavo piemenukų dainas. Daug dėmesio buvo skirta duonos keliui iki mūsų stalo.

Etninės kultūros savaitę vainikavo rytmetis „Senosios trobos duris atvėrus...“, kuris vyko Seredžiaus Krašto muziejuje. Džiaugiamės ir didžiuojamės, kad jį turime. Vos įžengę pro duris, vaikai iš tiesų pasijuto senosios trobos duris atvėrę. Mokinius pasitiko mūsų krašto etninės kultūros puoselėtoja, mokytoja Margarita Baršauskienė ir senojo Seredžiaus amato, pynimo iš vytelių būrelio vadovas, mokytojas Liutauras Žilevičius bei jaunieji pynėjai. Mokytojos Margaritos B. įkvepiantis pasakojimas mūsų mažuosius tarsi užbūrė. Labai šaunu, kad mūsų vaikai savo praeitį gali pažinti aplinkoje, kurioje gausu autentiškų, jų prosenelių naudotų daiktų. Mokiniai ypač susidomėję tyrinėjo senovišką lovą, jos šiaudinį čiužinį, tikromis, čia pat esančiomis staklėmis austą lovatiesę, siuvinėtas pagalves, ąžuolinį stalą, įvairius darbo įrankius, trobos papuošimus iš šiaudų, įvairių javų varpų. Muziejuje išgirstas pasakojimas apie duonos kelią iki mūsų stalo, kur buvo galima rankomis paliesti ir rugio varpas, ir pjautuvus, ir ližę, vaikams buvo daug aiškesnis, labiau įsiminė. Iš  svetainės mokytojas Liutauras Ž. pradinukus pakvietė į darbo kambarį, kur jie susipažino su senuoju, tradiciniu  Seredžiaus krašto amatu, pynimu iš vytelių. Buvo šaunu, kad mokytojas ne tik papasakojo apie šį amatą, pademonstravo įrankius, bet ir leido kiekvienam vaikui pačiam pabandyti pinti. Kai kurie mokiniai iškart pradėjo klausinėti, kada galės išmokti pinti. Pradinukai labai susidomėję apžiūrinėjo pintas vazas, krepšius, krepšelius, o ypač vaikišką lovytę.

Ši savaitė vaikams tikrai patiko. Ji buvo įdomi, neįprasta, turininga. Džiugu, kad mūsų mažųjų širdelėse senieji mūsų tapatybės ženklai vis dar gyvi. Etninė kultūra gyvuoja ir mūsų kalboje, ir  buityje, ir papročiuose.   


    Mokytoja Jūratė Žilevičienė

Senosios trobos duris atvėrus…

2015-04-21 vyko paskaita, skirta vaikų higienos įgūdžiams gerinti

Balandžio 21 dieną Jurbarko rajono rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Roberta Armanavičiūtė skaitė paskaitą, Jurbarko rajono Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniams, „ Asmens higiena“.

Paskaitoje visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė užsiėmimus, kurių metu mokiniai klausėsi patarimų apie asmens higienos įgūdžius. Pradinukai buvo supažindinti su asmens higienos priemonėmis, buvo pateikta informacija kas tai yra higiena, sužinojo kiek laiko ir kelis kartus per dieną reikia valyti dantukus, klausėsi „Dantukų dainelės“ taip pat peržiūrėjo filmą „Dantų šepetukų karalienė“. Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė pateikė lavinamąsias užduotis knygelėje „Asmens higiena“.

Savaitė be patyčių - 2015

Kovo 23-29 dienomis šeštą kartą visuomenės dėmesį į patyčių epidemiją sutelkė „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ 2015“. Patyčios yra giliai įsišaknijęs tiek vaikų, tiek suaugusiųjų elgesys, kuriam pakeisti reikia nuolatinių ugdymo įstaigų, šeimos ir visos visuomenės pastangų.Ši iniciatyva nekelia tikslo sumažinti patyčių per „Veiksmo savaitę“, nes tai tiesiog neįmanoma. „Veiksmo savaite“ siekiama, kad kuo daugiau žmonių – mokytojų,mokinų, tėvų, specialistų – savęs paklaustų: „Ką AŠ padariau, kad patyčių būtų mažiau?“.

Šiais metais akcentuojamos virtualios patyčios, nes vis daugiau jaunimo savo laisvalaikį leidžia socialiniuose tinklapiuose. 8-10 klasių mokiniai dalyvavo filmo “Virtualūs priekabiautojai” peržiūroje bei diskusijoje. Mokiniams buvo dalinami lankstinukai „Mano advokatas“, kuriuose informuojama, kur kreiptis, jeigu patiriamos patyčios. 5-7 klasių mokiniai dalyvavo užsiėmime Mokiniai, patyčios ir internetas: kas už ką atsakingas?“. Visą savaitę mokiniai rašė savo mintis į gerumo paštą „Ačiū ir atsiprašau“. Į gerumo dėžutę, kurią pagamino ir akciją iniciavo visuomenės sveikatos specialistė, jie dėjo laiškelius tiems, kurių nori atsiprašyti, kuriuos įskaudino, ar tiesiog padėkoti už gerumą ir draugystę. Mokiniams buvo smagu gauti laiškelius, išgirsti gražius žodžius apie draugystę, o gal susimąstyti, ką daro ne taip ir pakeisti savo elgesį. Mūsų pradinukai gamino „Draugystės medžius“: kiekviena klasė puošė savo medį draugystės ir mandagumo žodžiais. Buvo džiugu matyti, kaip klasių medžiai pražydo įvairiaspalviais lapeliais, gerumu ir pavasariu. Kartu su psichologe ir socialine pedagoge mokinukams vyko užsiėmimas „Sėkmingo bendravimo raktai“. O juk tas raktas visiems labai panašus – gražūs žodžiai, pagarba vienas kitam, draugystė, kurios trokšta kiekvienas.

Nors kiekvienas patyčių atvejis labai individualus, svarbu nepamiršti, kad vaikai patyčių, kaip ir kitokio elgesio, tiek gero, tiek blogo, pirmiausiai išmoksta iš suaugusiųjų. Todėl tėvams ir mokytojams reikėtų ne tik mokyti teisingai elgtis vaikus, bet ir savo pavyzdžiu rodyti, kaip bendrauti tarpusavyje.

Išdrįsk atsistatydinti iš patyčių klubo...

socialinė pedagogė

Laima Bakšenskienė



Foto Liutauro Ž.

Prisiminus senolių tradicijas, Seredžiuje pražydo Velykų medis

Velykos – pavasario šventė. Atbunda gamta, skleidžiasi medžių pumpurai, pražysta pirmosios gėlės, parskrenda paukščiai. O kaip gražiai jie gieda, čiulba, kleketuoja, čirena, ulbauja, čirškia... Prieš išeidami atostogauti, Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos pradinukai pasidžiaugė sulaukę pavasario, prisiminė šv. Velykų papročius, mūsų senolių tradicijas...

Prisiminė septynias gavėnios savaites. Per Užgavėnes prisisiautėme, prisidūkome, o atsibudome – jau Pelenų diena, pradėjusi ilgą pasninką ir Velykų laukimą. Tą dieną bažnyčioj pabarsto galvas pelenais, primindami, kad „iš dulkės kilę – į dulkę virsim“. O namuose pasninkas. Seniau per visą Gavėnią žmonės nevalgydavo nei mėsos, nei pieno. Tačiau kokių tik skanėstų ir šiandien neprigalvoja išradingosios mamos ir močiutės. Visi tie skanumynai – ne užjūriniai, o savo darže išauginti, artimiausiame miške surinkti.

Ypač daug vaikai kalbėjo apie Didžiąją savaitę, paskutinę prieš Velykas, kada itin nekantru laukti. Mūsų senoliai ruoštis šventei pradėdavo jau nuo trečiadienio vakaro. Valė visus namus, patys prausėsi. Didįjį ketvirtadienį mūsų užgrūdinti senoliai jau maudėsi upėse ir ežeruose, kad būtų sveiki ir stiprūs. Didįjį penktadienį visi susikaupdavo, pritildavo – tą dieną už žmonių kaltes mirė gerasis Jėzulis. Netgi bažnyčių varpai nutildavo iki Prisikėlimo. Didįjį šeštadienį senovėje kūrendavo laužus, vaikydami tamsias, piktas jėgas. Dabar bažnyčioje irgi šventinama ugnis ir vanduo, kurių parsineša kiekvienas į savo namus. Paruošiama didžioji Velykų žvakė – amžinoji  šviesa. 

Laukdami šv. Velykų, vaikai mokykloje klausėsi velykinių giesmių, mokėsi lalavimų, sūpuoklinių dainų, margučių prašymo oracijų, žaidė ramius žaidimus, ėjo ratelius. Pradinukai kūrė įvairius dailės darbelius apie šv. Velykas, pavasarį, rengė parodėles. Šie kūrinėliai tikrai nuostabūs.

Tačiau įdomiausia vaikams Velykė? Juk ji visais laikais vieniems pakišdavo margučių po pagalve, kitiems sutupdydavo juos į šventinės Velykų eglutės šakas... Kokios Velykos be nuostabių, įvairiaspalvių margučių!? Šiais metais, besiruošdami Margučių šventei, pradinukai ir jų namiškiai prisimargino margučių ligi sočiai. Mat nusprendė mokyklos sodelyje papuošti Velykų medį. Ant ąžuoliuko pakabinome 330 tuščiavidurių, įvairia technika dekoruotų margučių. Kiaušinius išpūsti gana sudėtinga, todėl darbai prasidėjo mūsų mokinių namų virtuvėse su vyresniųjų pagalba. Margučius gamino visi: ir patys mažiausi PUG vaikai, ir 1 – 4 klasių mokiniai, ir jų šeimos nariai, ir mokytojai. Ant medžio kabo labai daug įdomiomis ir įvairiomis technikomis dekoruotų kiaušinių: apmegztų, apnertų, apklijuotų, karoliukais, laku, spalvotais klijais dekoruotų.

Šiuo laiku, kai Seredžiuje kol kas tik sugrįžę paukščiai garsiai skelbia pavasarį, o ryškesnių spalvų dar nėra, mūsų ąžuoliukas tapo labai ryškiu, šventišku, šviesiu, spalvingu, primenančiu atbundančią gamtą Velykų medžiu. Tai pradinių klasių mokinių ir jų namiškių dovana šv. Velykų proga visiems Seredžiaus miestelio gyventojams.


Su pavasariu! Su  šv. Velykom!



Mokytoja Jūratė Žilevičienė


Foto Liutauro Ž.

Skaitovų konkursas

Kovo 20 d. vyko pradinių klasių mokinių skaitovų konkursas, skirtas Knygnešio dienai paminėti. Buvo miela klausytis Vytės Nemunėlio, Juozo Erlicko, Zitos Gaižauskaitės ir kt. poetų eilėraščių apie pavasarį, Velykas. Sveikiname konkurso nugalėtojus Deimantę Sasnauskaitę (I vieta), Vėją Žilinskį (II vieta), Vestą Karaliūtę (III vieta)


                                                     Foto Liutauro Ž.

„Profesijų pasaulyje“

Kovo 13 diena pradinukams paliko neišdildomų įspūdžių. Vaikai susipažino su įvairiomis profesijomis.

Mokiniai džiaugėsi, kad šį kartą nereikės patiems  pristatyti savo svajonių profesijų, rinkti medžiagos iš knygų ar interneto. Tądien nereikėjo rašyti rašinėlio „Kuo aš būsiu užaugęs“. Šį kartą pradinukai susitiko su tikrais įvairių profesijų  atstovais, kurie gyvai papasakojo apie savo darbą, leido patyrinėti savo darbo priemones.

Lina Lukošaitienė ketvirtokus supažindino su šilkografija, pademonstravo savo pačios dekoruotą puodelį.

Inga Aleknavičienė antrokams pristatė kosmetologės profesiją. Ji ne tik papasakojo apie savo darbą, bet ir pamokė vaikus prižiūrėti  rankutes.

Ypatingai pradinukus sudomino ir pradžiugino pasieniečiai – kinologai, kurie pademonstravo, kaip elgiasi specialiai dresuojami šunys.

Policijos pareigūnai profesionaliai priminė kelių eismo taisykles, leido patyrinėti neperšaunamą liemenę, antrankius, „bananą“, pistoletą.

Ugniagesiai gyvai pademonstravo savo darbo įrangą, papasakojo apie sunkų ir atsakingą savo darbą.

Erikas Laiconas ketvirtokams ir antrokams  pristatė kelionių vadovo profesiją. Vaikai sužinojo, ką turi išmokti žmonės, kurie domisi šiuo darbu.

Pradinukai ir mokytojai dėkingi žmonėms, kurie skyrė savo laiką susitikimui su vaikais, kantriai atsakinėjo į klausimus, suteikė vertingų žinių, paįvairino pamokinę veiklą.

Mokytoja Jūratė Žilevičienė


Foto Liutauro Ž.

VIKTORINA „KĄ ŽINAU APIE LIETUVĄ“

Pradinių klasių ir PUG mokiniai aktyviai dalyvavo viktorinoje, skirtoje Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 25 metų progai. Renginį pradėjome himnu, prisiminėme mūsų valstybės simbolius.

                                  Lietuviais esame mes gimę,

                                  Lietuviais turime ir likt.

                                  Tą garbę gavome užgimę,

                                  Jai ir neturim leis pražūt.

Išklausę šį Jurgio Zauerveino eilėraščio posmą, vaikai labai išsamiai paaiškino, kad garbingas lietuvis - tas, kuris teisingas, daug žinantis, išmintingas, neišduoda draugo, neišduoda Tėvynės.

Pasiskirstę į Lietuvos regionų komandas rungtyniavome, galynėjomės savo žiniomis apie Lietuvą. Komandos prisistatė savo regionus, pasakojo, kur pakviestų apsilankyti.

Vaikai atliko įvairias užduotis, sprendė kryžiažodžius apie kalbą, tikėjimą, istoriją, įžymius Lietuvos žmones. Mūsų vaikai žino, kad kiekvienos tautos gyvavimas priklauso nuo kalbos išsaugojimo. Tauta gyva, kol gyva kalba. Norint daug nuveikti, nepalūžti, svarbu tikėti tuo, ką darai, tikėti vienas kitu. Lietuviai nuo seno savyje išlaikė tikėjimą. Lietuvių tauta gyvendama drauge, kalbėdama ta pačia kalba, turėdama bendrus papročius, tradicijas, kūrė savo tautos ir valstybės istoriją. Lietuvą kūrė, garsino ir tebegarsina visame pasaulyje daug žymių mūsų šalies žmonių.

Vyresnieji mokiniai turėjo galimybę pasidžiaugti savo žiniomis apie Lietuvos kalbą, istoriją, tikėjimą, įžymius žmones, o patys mažiausieji daug sužinojo.

Vaikai pagilino Lietuvos istorijos, kultūros žinias, patyrė teigiamų emocijų, pajautė savo vertę.

Mokytoja Jūratė Žilevičienė


Foto Liutauro Ž.

Kovo 11-oji Seredžiuje

Paskaita, skirta vaikų regėjimo profilaktikai

Kovo 4 dieną Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Roberta Armanavičiūtė skaitė paskaitą, Jurbarko rajono Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniams, „ Akys – langas į pasaulį“.

Paskaitos metu visuomenės sveikatos priežiūros specialistė vedė užsiėmimus, kurių metu mokiniai klausėsi patarimų, padedančių išsaugoti regėjimą. Pradinukai buvo supažindinti su akies sandara, dažniausiai pasitaikomais regėjimo sutrikimais, sužinojo kokiame maiste yra daugiausiai naudingų vitaminų akims, išmoko atlikti akių mankšteles, atliko lavinamąsias užduotis, sužinojo keletą įdomių faktų apie žmogaus ir gyvūnų akis. Mažuosius labiausiai nustebino, tai jog asilas vienu metu gali matyti visas keturias savo kojas ir kad stručio akis didesnė už jo smegenis.

Svečiuose "Drakoniuko teatras"

Vasario 24 d. pradinukai pamatė puikų “Drakoniuko teatro” spektaklį  "Kurmio Zigmo kelionė po pasaulį".

Tai muzikinis spektaklis vaikams, kuris nuotaikingų personažų dėka, mažuosius žiūrovus smagiai supažindino su įvairiomis pasaulio šalimis, jų tradicijomis ir papročiais.

Istorija prasidėjo, kuomet senas aklas kurmis Zigmas, prisiklausęs žvirblių čiauškėjimo apie platųjį pasaulį, sumanė susirasti sau geresnę šalį gyventi. Jis nusirausė į Japoniją, Argentiną, Vokietiją ir net pas Amerikos indėnus. Šias skirtingas šalis jam padėjo pažinti vietiniai gyventojai. Su kai kuriais iš jų jis susidraugavo, o iš kai kurių vietų vos sveiką kailį išnešė, tačiau niekur nepritapęs ir vis liūdnesnis keliavo toliau, kol pagaliau sugrįžo į Lietuvą. Ir tik grįžęs namo, kur jo laukė pievos kaimynė karvė Melanija, kurmis Zigmas suprato paprastą tiesą – visur gerai, bet namuose geriausia.

Spektaklis ne tik nuotaikingai supažindina su įvairiomis šalimis, bet ir ugdo patriotiškumą, bei atkleidžia, kad iliuzijų vaikymasis gali atnešti nusivylimą ir reikia labiau vertinti tai ką turime.

                                             “Drakoniuko teatro” kolektyvas

                                 www.drakoniukoteatras.lt

                                        drakoniuko.teatras@gmail.com

UŽGAVĖNĖS

Chorų šventė „Tau, Tėvyne“

Vasario 12 d. Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje vyko Pradinių klasių mokinių chorų šventė „Tau, Tėvyne“

Spektaklis "Kaip šauksi"

Vasario 5 d. pradinukus aplankė Varlytės" teatro aktoriai. Vaikams patiko spektaklis Kaip šauksi"

Susitikimas su rašytoju V. Račicku

Sausio 23 d. Seredžiaus vaikus savo apsilankymu pradžiugino žinomas vaikų rašytojas Vytautas Račickas. Pradinukai labai susidomėję klausėsi jo skaitomų ištraukų iš  žinomų ir naujų knygelių. Mokiniai drąsiai bendravo su rašytoju, uždavė klausimų apie jiems žinomus knygelių veikėjus: Lukošiuką, Edvarduką ir kt. Visiems patiko, kad galėjo įsigyti knygelių su autoriaus parašu.

Gruodžio 17 d. mokyklos pradinukai buvo išvykę į Kauną. Pasivaikščiojo po senamiestį, pasigrožėjo miesto egle. Kauno valstybiniame lėlių teatre žiūrėjo spektaklį "Stebuklinga pusnynų pasaka", susitiko su Kalėdų seneliu.

Kalėdinė išvyka į Kauną.

TĖVŲ DIENA 2014

Lapkričio 14 dieną mūsų mokykloje vaikų tėveliai turėjo galimybę sudalyvauti „mokytojavimo išbandyme“. Jie geriau susipažino su mokyklos gyvenimu, pamatė kaip jaučiasi jų vaikai klasėje, tarp draugų. Mokiniai taip pat labai džiaugėsi įvairesnėmis pamokomis, galimybe savo tėvelius supažindinti su draugais. Ypač visus nustebino nuotaikingas Tėvų teatro trupės pasirodymas.

 

 

AČIŪ TĖVELIAMS

Dosnusis rudenėlis

Ruduo siauručiais takeliais ridena įvairiaspalvius klevo lapus, obuoliai svarina senų obelų šakas, o laukuose, soduose bei daržuose bruzda darbštuoliai, renkantys, kasantys, skinantys rudens gėrybes.

 

Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinėje mokykloje rugsėjo 26 dieną vyko šventė ,,Dosnusis rudenėlis“. Šią dieną nuspręsta pasidžiaugti rudens gėrybėmis, skatinti, puoselėti gimtojo krašto grožį, branginti ir perduoti protėvių išmintį bei patirtį, gerbti darbą ir darbštuolius. Be galo svarbu raginti mokinius kurti grožį taip, kad nenukentėtų gamta, būtų prisimenama tautosaka, papročiai ir tradicijos.

 

 

Rugsėjo 26-osios šventę organizavo trečios klasės mokiniai ir jų mokytoja. Tą dieną visi pradinių klasių mokiniai stebėjo trečiokų vaidinimą ,,Dosnusis rudenėlis“, minė mįsles, deklamavo eiles. Vaikai namuose iš rudens gėrybių pasigamino eksponatų, kompozicijų ir mokyklos salėje surengė parodą. Pačių originaliausių ir gražiausių darbų autoriai buvo apdovanoti.

 

Didžiulio miestelėnų susidomėjimo sulaukė šventės metu pradinių klasių mokinių sukurtos žemės meno kompozicijos iš kaštonų ir obuolių. Pradžioje vaikai kaštonais ,,rašė“ savo vardus, vėliau iš keleto tūkstančių kaštonų sudėliojo milžinišką grybą, o iš raudonskruosčių obuoliukų – didžiulį obuolį. Šių žemės meno kompozicijų tikslas – atkreipti mokinių dėmesį į metų laikų kaitą, sezoninius darbus, jų svarbą bei ugdyti bendruomeniškumą, sąmoningumą.

 

Visi Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai noriai dalyvavo šventiniame renginyje, mokėsi eilėraščius, net keletą savaičių rinko ir nešė į mokyklą kaštonus bei obuolius. Vaikams labai svarbu būti įvertintiems, pastebėtiems, nes nuoširdus pagyrimas ir dėmesys yra tai, ko reikia mūsų mažiesiems.

 

 

 

                           Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos trečios klasės   mokytoja Dalia Nekriošienė  

Rugsėjo 1-osios staigmena Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinėje mokykloje

Jurbarko rajono Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos pradinių klasių mokiniai noriai lanko sporto būrelį, labai mėgsta mankštintis naujai įrengtame mokyklos stadione. Po piratų kapitono Flinto apsilankymo mūsų mokykloje itin pamėgo „Piratų mankštą”. Vaikai ne tik mankštinosi pagal mėgstamą muziką, bet ir dainavo.

 

Kai sužinojome apie konkursą „Mano klasės mankšta“, kurį organizavo Lietuvos asociacija „Sportas visiems“, nusprendėme jame sudalyvauti.  Daug mankštinomės, repetavome ir sukūrėme filmuką, kurį patalpinome „youtube“ internetinėje svetainėje. Dalyvavome 1-5 klasių grupėje, nors prie mūsų prisijungė ir vyresnieji, 5 ir 7 klasių mokiniai. Video filmukus galėjo vertinti judėkim.lt lankytojai ir komisija, kurią sudarė R. Pivoriūnaitė, R. Kaukėnas ir L. Pobedonoscevas. Smagu, kad mus palaikė ir balsavo daug mokinių ir jų tėvelių. Kiekvienas „Patinka" paspaudimas suteikė daugiau šansų laimėti. Konkursas baigėsi gegužės mėnesį. Buvo paskelbti rezultatai. Labai apsidžiaugėme sužinoję, kad užėmėme 3 vietą iš 64 dalyvių.

 

Rugsėjo 1-ąją vaikų laukė staigmena. Mūsų mokyklą pagaliau pasiekė prizai, kurių nekantriai laukė visą vasarą. Visus labai pradžiugino III vietos laimėtojų diplomas, puošni taurė, medaliai ir sportiniai marškinėliai. Esame labai dėkingi visiems už kiekvieną paspaustą „Patinka“.

 

Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos

 

 pradinių klasių mokiniai ir sporto būrelio vadovas L. Žilevičius

2013/2014 m. m.

2014 VELYKOS

Balandžio 22 dieną antrokai ir jų mokytoja surengė Velykų šventę, skirtą pradinių klasių mokiniams. Vaikai piešė, deklamavo eilėraščius, minė mįsles, gamino pavasarines puokštes, žaidė, rideno margučius. Diena pradinių klasių mokiniams buvo ypatinga: paminėta viena iš gražiausių metų švenčių - Velykos, skirta laiko pasidžiaugti bundančia pavasario gamta, pabendrauti.

MANO KLASĖS MANKŠTA 2014

Mes, Jurbarko rajono Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos pradinukai ir priešmokyklinės ugdymo grupės vaikai labai mėgstame sportuoti naujai įrengtame mokyklos stadione. Po piratų kapitono Flinto apsilankymo mūsų mokykloje itin pamėgome Piratų mankštą. Jos metu ne tik mankštinamės pagal mėgstamą muziką, bet ir dainuojame. Smagu, kad prie mūsų prisijungė vyresnieji, 5 ir 7 klasių mokiniai. Tuo mes labai džiaugiamės ir tikimės, kad mus palaikysite.

 

Šis video filmukas dalyvauja konkurse "Mano klasės mankšta" tinklalapyje http://www.judekim.lt/lt/mano_klases_manksta Kiekvienas Jūsų "Patinka" paspaudimas suteikia mums daugiau šansų laimėti. Palaikykite Seredžiaus vaikus! Spauskite "Patinka" ir dalinkitės. Ačiū

 

Vasario 12 d. choristai dalyvavo pradinių klasių mokinių dainų šventėje „Muzikos ir fantazijos šalyje 2014“ Jurbarke. Vadovė L. Šimkevičienė

VASARIO 16 - OJI

Nepriklausomybė kiekvienam iš mūsų asocijuojasi su laisve, bet ar dažnas ją sieja su pareiga ir atsakomybe? Turbūt, ne... Būtent dėl šios priežasties aš, Seredžiaus Stasio Šimkaus pagrindinės mokyklos mokytoja  Dalia Nekriošienė,  nusprendžiau savo mokinius – antrokėlius – supažindinti su Lietuvos istorija.

Pasaulio pažinimo pamokų metu aptarėme svarbiausius mūsų valstybės įvykius ir įsimintinas datas. Antrokėliai buvo itin smalsūs, todėl stengiausi pateikti jiems kuo daugiau informacijos, kuri pritaikyta būtent vaikams (tai yra plakatai, piešiniai, knygelės ar lankstinukai, o kartais net ir trumpi filmukai).

Mano mokiniai – labai kūrybingi, todėl artėjančios valstybinės šventės – Vasario 16-osios – proga, nusprendėme pasveikinti visą mokyklos bei miestelio bendruomenę gana netradiciniu būdu. Pradėjome nuo to, kad kiekvienas vaikas sugalvojo po keletą žodžių, su kuriais jam siejasi nepriklausoma Lietuva. Pasiūlymų buvo pačių įvairiausių: vieniems Lietuva asocijuojasi su mokslu, galėjimu nevaržomai kurti, reikšti savo mintis, kitiems – su draugais ir šeima, o kur dar nuostabiai graži gamta ...

Kiekvieną žodį, net raidę gali simbolizuoti koks nors daiktas ar veiksmas, todėl mano mokiniai dailės ir technologijų pamokų metu vykdė projektą. Pastarojo esmė – pagaminti plakatą su užrašu - ,,VASARIO 16 - OJI”. Kiekvienas ženklas ar raidė išdėliojami iš skirtingų daiktų, susijusių su mūsų Tėvyne. Tuomet dėlionė nufotografuojama ir po ilgo triūso galime džiaugtis trylika nuostabių nuotraukų. Jose – po vieną raidę ar simbolį iš užrašo ,,VASARIO 16 – OJI”. Galiausiai atspausdinamos didelės nuotraukos, juostele surišamos viena su kita ir gautas plakatas pakabinamas mokyklos koridoriuje.

Tokiu neįprastu būdu norėjome pasveikinti vieni kitus Vasario 16 – tosios proga ir paskatinti vaikučius, jų tėvelius bei visus miestelėnus švęsti valstybines šventes, ugdyti ir puoselėti patriotiškumą bei kūrybingumą.

Pateikiu mokinių sugalvotų, simbolinių užrašo raidžių reikšmes:

,,V” raidė sudėliota iš akmenų, kurie mums primena tai, kas amžina. Akmenys mena visą Lietuvos istoriją.

,,A” – tai darbas, kuris yra neatsiejama lietuvių gyvenimo dalis. Kadangi Lietuva nuo seno žinoma kaip žemdirbių kraštas, todėl ,,A” raidę išdėliojome iš rugių varpų.

,,S” raidė ir oranžinės gėlės pabrėžia mūsų krašto grožį.

,,A” raidei neatsitiktinai pasirinkome įvairias rašymo ir piešimo priemones – juk laisvoje Lietuvoje galime nevaržomai kurti bei mokytis.

,,R” – tarsi nuostabi gėlėmis kvepianti pieva.

,,I” raidė, o šiuo atveju ir laikrodžiai, simbolizuoja bėgantį laiką ir permainas.

Šalikas mus šildo ir saugo nuo šalčio, todėl ,,O” primena, jog Lietuvoje gyventi saugu ir gera.

,,1” sudėliotas iš knygų – žinių ir mokslo simbolio.

,,6” – tai piešiniai – saviraiška, kūryba ir fantazija. Visų šių dalykų dėka visuomenė gali daryti pažangą, tobulėti.

,,-” sudėliotas iš siūlų kamuoliukų, menančių mamų ir močiučių pasakas ilgais žiemos vakarais.

Vaikų rankos, esančios viena šalia kitos, ir raidė ,,O” pabrėžia vienybę, tarpusavio supratimą, solidarumą, draugiškumą...

,,J” – vaikučių pirštinės, parodančios tėvelių rūpestį savo mažaisiais.

O štai ir tikrų tikriausi laisvės simboliai – drugeliai – bei paskutinioji raidė - ,,I”. Ji mums parodo, kokia trapi yra laisvė ir kaip stipriai ją turime branginti.

Mokytoja  Dalia Nekriošienė

Sausio 13-ajai paminėti akcija „Neužmirštuolė“

Išvyka į teatrą

Šiemet gruodžio 16d. visi pradinių klasių mokiniai vyko į Kauno valstybinį lėlių teatrą, kur dalyvavo Kalėdų šventėje.  Čia žiūrėjo nuostabų spektaklį ,,Užburtas veidrodis“. Vaikai buvo sužavėti  spektakliu, dekoracijomis, įvairiais efektais ir aktorių vaidyba.

Vėliau  mūsų pradinukai žaidė su Kalėdų seneliu. O mažieji nykštukai  vaikams dalino dovanas. Mokiniai, gavę dovanų, laimingi skubėjo fotografuotis prie Kalėdinės eglutės.

 Laikas prabėgo nepastebimai, tačiau labai turiningai. Grįždami namo vaikai  dalinosi patirtais įspūdžiais.

                                                                

Renginio organizatorė pradinių klasių mokytoja

                                                                                       Dalia  Nekriošienė

TĖVŲ DIENA 2013

TOLERANCIJOS DIENA 2013

Akcija „Svajonės pildosi“

Šių mokslo metų pradžioje mes savo svajones „supūtėme“ į margaspalvius balionus ir jau tradiciškai patraukėme link piliakalnio.

Pakeliui aplankėme naująją savo miestelio skulptūrą Palemonui. Pasidžiaugėme gražiu oru ir nuostabiais mūsų apylinkių vaizdais.

Užlipę ant piliakalnio, paleidome skristi su vėju balionus, o kartu ir savo norus, svajones:

„Kad sektųsi mokslai!”

„Kad būtumėm geri ir draugiški!”

„Kad klestėtų mūsų mokykla, kurią taip mylime!..”

Mokslo metų pradžios šventė

Tai smagi rudens dienelė:

Skamba juokas ir dainelės,

Din dilin varpelis šaukia,

Nes vaikučių klasės laukia...

KVADRATO VARŽYBOS KLAUSUČIUOSE

Gruodžio 8 d. pradinių klasių mokiniams buvo viena įdomiausių ir įsimintiniausių. Kartu su vyresniaisiais jie vyko į Kalėdinę kelionę, kurią organizavo anglų kalbos mokytoja Irena Štyk. Mokiniai aplankė Kryžių kalną, Šiaulius, Kelmės dvarą.

Pavasarį, pradinių klasių mokinių etnografinis šokių būrelis „Dubysėlė“, sutiko smagia švente. Kovo 1 dieną dalyvavome ikimokyklinio amžiaus vaikų ir pradinių klasių mokinių šokių šventėje „Linksmasis šokio traukinukas 2013“. Šventė vyko Jurbarko Vytauto Didžiojo pagrindinėje mokykloje. Mes ne tik parodėme lietuvių liaudies šokius, bet ir stebėjome kitų kolektyvų pasirodymus. Džiugi, pakili nuotaika lydėjo mus ne tik šventės metu, bet ir grįžus iš jos. Tik ketvirtokai apgailestavo, kad kitais metais bus penktokai ir negalės vykti į šią smagią šventę.

                                                              Būrelio vadovė Dalė Vasiliauskienė

"Drąsūs, stiprūs, vikrūs" 2013

VELYKŲ BELAUKIANT 2013

INTEGRUOTO UGDYMO DIENA "VISKAS APIE SEREDŽIŲ" 2013

UŽGAVĖNĖS 2013

SAUSIO 13 - OSIOS MINĖJIMAS

KALĖDINIŲ GIESMIŲ RYTMETYS

GRUODŽIO 20 D. VISUS VAIKUS Į KALĖDINĖS EGLUTĖS ŠVENTĘ PAKVIETĖ „VARLYTĖS" TEATRO AKTORIAI. MAŽUOSIUS IR JŲ TĖVELIUS LINKSMINO ĮDOMŪS PASAKŲ PERSONAŽAI BEI TIKRAS KALĖDŲ SENELIS. ŠVENTĖ TĘSĖSI KLASĖSE - VISI KEITĖSI DOVANĖLĖMIS, VAIŠINOSI MAMŲ IŠKEPTAIS PYRAGAIS. VĖLIAU VAIKAI RINKOSI Į „BEŽDŽIONIUKŲ" DISKOTEKĄ.

 

2012 KALĖDŲ EGLUTĖS ŠVENTĖ. FOTOGRAFIJOS ROKO FILIPSONS

RUOŠIAMĖS ŠV. KALĖDOM

Gruodžio 7 d. paliko neišdildomų įspūdžių tiek pradinių klasių mokiniams, tiek jų tėveliams. Mokykloje vyko „Tėvų diena". Pamokas mažiesiems vedė jų tėveliai. Vaikams buvo labai įdomu, o tėveliai turėjo galimybę artimiau susipažinti su mokyklos gyvenimu. Ačiū visiems, kurie šią dieną buvo mokytojais!

Tarptautinę Tolerancijos dieną pasitikome su TOLERANCIJOS SKĖČIAIS!

MOKYTOJŲ DIENA

RUDENĖLIO ŠVENTĖ 2012